Víta vás Obec Brusno   Click to listen highlighted text! Víta vás Obec Brusno

Oslavy Čipkárskô 2020 sa vzhľadom na epidémiu Korona vírusu budú konať iným spôsobom ako doteraz. Varíme doma.

Pravidlá varenia

  1. mája 10:00 hod.

Varenia sa môže zúčastniť každé družstvo, ktorému chýba súťaž vo varení čipkárskeho a má chuť aj v tejto dobe uvariť si čipkársko a spojiť sa pri varení virtuálne s ostatnými družstvami, a tým podporiť súdržnosť čipkárskej pospolitosti a myšlienku na našich predkov, ktorí dali svetu toto jedlo.

Pravidlá varenia sú rovnaké ako pri súťažnom varení každý rok s malými výnimkami:

  • Družstvá môžu byť najviac 4-členné.
  • Prihlášku na varenie možno podať na obecnom úrade alebo e-mailom na adresu: kulturabrusno@gmail.com.
  • Uzávierka prihlášok je 22. 5. 2020.
  • Každé družstvo musí mať meno. Zakázané sú mená hanlivé, vulgárne a v tomto roku aj mená obsahujúce slová COVID, SARS a korona. Po prijatí prihlášky bude každému tímu priradené štartovné číslo.
  • Varí sa z vlastných surovín. Za kvalitu a nezávadnosť použitých surovín zodpovedá kapitán družstva.
  • Začatie varenia bude odštartované z obecného rozhlasu o 10:00 hod. Zakúrenie do mašín musí byť vykonané až po odštartovaní. Varí sa klasické čipkársko v klasických čipkárskych mašinách s kúrením cez komín. Všetky suroviny musia byť pripravované priamo pri varení s výnimkou mäsa, ktoré môže byť vopred nakrájané.
  • Varenie sa ukončí, keď bude jedlo hotové. Nehodnotí sa poradie ukončenia varenia a v tomto roku sa výnimočne nehodnotí ani kvalita a chuť uvareného jedla. Každé družstvo je povinné vytvoriť foto alebo video dokumentáciu o tom, ako varili a túto poslať e-mailom na adresu: kulturabrusno@gmail.com, prípadne ju zverejniť na facebooku obce. Online diskusie na facebooku obce počas varenia sú vítané.

Prihláste svoje družstvo, vytvoríme spolu rekord v účasti družstiev na akciách Čipkárskô.

Pozor: Účastníci tejto akcie sú povinní dodržiavať všetky opatrenia úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky proti šíreniu ochorení COVID-19 spôsobených koronavírusom (SARS-CoV-2). Za dodržiavanie týchto opatrení zodpovedajú kapitáni družstiev.

Prihláška na akciu Čipkárskô 2020 – varíme doma

Výstava umelcov Čipkárskô 2020

Výstava umelcov

Click to listen highlighted text!