Víta vás Obec Brusno   Click to listen highlighted text! Víta vás Obec Brusno

Región Horehronie, južná strana Chopku, miesto pre aktívny oddych a relax!

V zime ponúka 70 km zasnežovaných lyžiarskych zjazdoviek v okruhu 15 km, 30 km upravovaných  bežeckých tratí a dobrodružných  skialpových tratí  hrebeňmi Nízkych Tatier, adrenalínové freeridové zóny a snow park. Horehronie  sa  stáva  rajom  bežkárov a je  to  aj  obľúbená  destinácia skialpinistov,  ktorí  navštevujú  vysokohorské  chaty  a útulne.

Lyžiarske strediská disponujú  výborne upravenými zjazdovkami rôznych obtiažností, vhodné pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov i preteky svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Večerné lyžovanie si môžete vychutnať v stredisku Ski Tále. Najväčšiu lyžiarsku arénu na Slovensku so špičkovými podmienkami pre zimné športy a nekonečnými možnosťami zábavy na oboch stranách Chopku.

Skibusom Bezpečne, Ekologicky a Zadarmo!
Lyžiarov  poteší víkendovo-prázdninový skibus z Brezna aj z Banskej Bystrice, ktorý začína premávať už 23. decembra. Oba sú pre držiteľov Horehronie Region Card a Karty Horehronca zadarmo!

Najvýraznejšou novinkou pre návštevníkov strediska  Jasná Nízke Tatry bude platené parkovisko  v Krupovej už s asfaltovým povrchom, v neposlednom rade pribudlo 16  nových snežných bodov a 300 metrov nových snehových zábran. Od minulého roka   lyžovačka na južnej strane Chopku dostala  nový rozmer a nástup zo strediska  je už komfortný vďaka 15 miestnej kabínovej lanovke.

NOVINKOU pre turistov je ponuka organizovaných zimných výletov a pre mladých lyžiarov ,,Kino a plaváreň so saunou na želanie“.

Pre mladých lyžiarov sme v spolupráci s mestom Brezno pripravili KINO extra premietanie filmov v novo-zrekonštruovanom kine Mostár – za cenu 4 € / osobu si každá trieda v stredu môže pozrieť film podľa vlastného výberu. Taktiež majú žiaci k dispozícii na objednávku celú plaváreň so saunou hodinu pred / po otváracích hodín pre verejnosť. Zároveň vieme zabezpečiť zvýhodnenú dopravu.

Držitelia Horehronie region card (ubytovaní hostia) a Karty Horehronca (obyvatelia okresu Brezno) majú skibus / cyklobus zdarma a ďalších viac ako 70 zliav k tomu, platných 365 dní od dátumu registrácie karty.

Kartu Horehronca si môžu zakúpiť obyvatelia v TIK Brezno a na obecnom úrade Brusno za cenu 3,00 €.

Zoznam zliav nájdu držitelia kariet v tlačových materiáloch ,,Infomapa Horehronia“, ktorú dostanú pri nákupe karty alebo na našej web stránke www.horehronie.net

Medzi poskytovateľov zliav patria i Kúpele Brusno.

Click to listen highlighted text!